Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Споживання Пробіотиків і Пребіотиків

Процес відновлення мікрофлори  – це не тільки прийом пробіотичних та пребіотичних препаратів, але й створення таких умов в організмі, коли власна кишкова мікрофлора  буде мати ресурс для самовідновлення та підтримки себе. Тоді ефект буде повний та тривалий.

Отже, все насправді досить просто: «в здоровому тілі – здоровий дух». Тому слід підтримувати свій організм в належному стані: помірна фізична активність, достатній час для відпочинку та сну, раціональне харчування  – важливі передумови для ефективного та тривалого відновлення мікрофлори. Власне, важливо приділити достатню увагу формуванню здорового раціону харчування: крім надходження належної кількості білків, жирів та вуглеводів, а також вітамінів та мінералів, зверніть увагу й на їх склад. Наш організм та наша мікрофлора потребують достатньої кількості клітковини (яка є природнім пребіотиком, а отже поживним субстратом для життєдіяльності бактерій кишківника) та кисломолочних продуктів.

Прийом додатково пробіотичних препаратів бажаний навіть під час антибіотикотерапії, за умови, що присутні вище перераховані фактори ризику щодо розвитку дисбактеріозу.

Прийом пробіотика дозволить підтримати власну кишкову мікрофлору та створити їй необхідні умови для розмноження та функціонування.

Враховуючи, що клітин нашої мікрофлори згрубша стільки ж, як й клітин нашого організму, стає зрозуміло, що вони несуть певну частину генетичної інформації, яка може впливати на стан нашого організму (здоров”я, імунний захист, схильність до ожиріння, цукрового діабету другого типу, неспецифічного виразкового коліту та інших аутоімунних захворювань – зараз говоримо тільки про ті стани, для яких доведено зв”язок із мікрофлорою). Тому ще одним з сучасних, досить нестандартним, який ще надалі вивчають, проте й таким, що вже знайшов свої місце для застосування в ряді іноземних клінік (зокрема, Польщі), спосіб відновлення мікрофлори є  метод трансплантації фекальної мікробіоти. Звичайно, це не є повсякденний метод, і його можна рекомендувати у випадках насправді важких порушень в складі мікрофлори, проте знати про такий досить ефективний варіант треба.

Отже, якщо підсумувати основні принципи відновлення мікрофлори, то отримаємо такі прості рекомендації:

  1. Турбуватись про свою мікрофлору починаємо ще до антибіотикотерапії – повноцінне харчування (пребіотики – рослинна їжа, тобто овочі, фрукти, зелень та кисломолочні продукти), відпочинок та фізична активність;
  2. Антибіотики – тільки за призначенням лікаря.
  3. При необхідності для підтримки власної кишкової мікрофлори приймати пробіотичні препарати за рекомендацією лікаря.

Одним з найбільш ефективних пробіотичних препаратів для відновлення кишкової мікрофлори є ЕНТЕРОЛ, завдяки своїм властивостям: прямій антимікробній дії, а також генетично зумовленій стійкістю штаму Saccharomyces boulardii CNCM I-745 до антибіотиків.

Література

  1. Hudson L, Anderson A, Corbett A et al. Gleaning Insights from Fecal Microbiota Transplantation and Probiotic Studies for the Rational Design of Combination Microbial Therapies. Clin Microbiol Rev 2017 ; 30(1):191-231
  2. Дисбіоз кишечнику: клініка, діагностика, шляхи корекції / М. В. Патратій [та ін.]. — Чернівці: БДМУ, 2016. — 116 с. : табл. — Бібліогр.: с. 99—116 (225 назв). — ISBN 966-697-168-2

ПРобиотики: сравнительная харатеристика моно- и полиомпонентных препаратов / В.А. Несчисляев,.Я.В.  Долгих, Е.В. Орлова и. др. // Сибирский медиинский журнал. – 2011. – Т.26, № 2. – С. 68-70.

Автор: Городиловська Марта ІгорівнаНяньковська Олена СергіївнаНяньковський Сергій Леонідович