back-enter
Ентерол - пробіотик від французької компанії, який рекомендований Всесвітньою гастроентерологічною організацією, як ефективний засіб для нормалізації мікрофлори кишечника при діареї будь-якої етіології. Унікальний для України препарат і єдині ліки, що містить пробіотичні дріжджі Сахароміцети буларді CNCM I-745.
Энтерол новорожденным

Пробіотик для новонароджених

У період внутрішньоутробного розвитку шлунково-кишковий тракт плоду стерильний. При пологах перша мікрофлора потрапляє через рот та шкіру немовляти. В перші години після народження в кишківнику дитини вже можна виявити перші бактерії, і тільки через кілька тижнів після народження в шлунково-кишковому тракті малюка з’являються різні штами біфідобактерій.

Годування грудним молоком і додавання в харчування пробіотиків допомагає колонізації кишківника малюків корисною мікрофлорою, а також знижує ризик розвитку кишкових інфекцій (особливо актуально для дітей, народжених через кесарів розтин), кольок новонародженого і алергічних реакцій. Сахароміцети буларді не мають побічних ефектів, дозування по 100 мг і 250 мг в порошку зручне для застосування як немовлятам, так і дітям старшого віку.

Раннє введення про- і пребіотиків в харчування немовлят сприяє їхньому розвитку в перші місяці життя, наприклад профілактичне додавання Ентеролу, що містить сахароміцети буларді, передчасно народженим дітям збільшує приріст їхньої ваги і толерантність до їжі. Вводиться перорально. S. Boulardii знижує непереносимість їжі та клінічний сепсис у дітей з дуже низькою масою тіла при народженні.

детский энтерол

Ротавірусна інфекція у малюків

За статисткою в третині випадків ротавірусна інфекція стає причиною інфекційних захворювань, які протікають з вираженою діареєю. Ротавірусна інфекція найчастіше виникає у дітей до 5 років. В перші 4 роки життя такий діагноз ставлять близько 80% пацієнтів. У віці старше 5 років – тільки 19,6% звернень. Тривалість інкубаційного періоду часто залежить від імунітету. Хвороба протікає швидко, супроводжується діареєю, зневодненням організму, і може бути доволі небезпечною для дітей, особливо, немовлят.

Формула пробіотиків з S. boulardii скорочує тривалість діареї у дітей і дозволяє відновити вагу швидше, ніж стандартна пробіотична формула. Дослідження показують, що введення S boulardii дітям протягом 72 годин після початку гострої діареї дає скорочення її тривалості, а в немовлят з помірним зневодненням (<10%) використання спеціально розробленої суміші, що містить S. boulardii, крім скорочення тривалості діареї, стимулювало динамічний набір ваги.

Детальніше про лікування діареї у дитини в матеріалі.

сахаромицети буларди

Коли варто застосовувати препарат дітям

Ще одна проблема, з якою ефективно справляється препарат, що містить сахароміцети буларді, – відновлення організму після антибіотиків. Лікар може прописати такі ліки дітям при респіраторних захворюваннях, патологіях органів травної системи, хворобах ЛОР-органів, дерматологічних проблемах і урологічних недугах. Після прийому антибіотиків у немовляти можуть виникнути проблеми з травленням, що супроводжуються запорами або проносами, можливі дисбактеріоз, авітаміноз, алергічні реакції.

Для відновлення балансу бактерій в організмі малюка необхідно продовжити грудне вигодовування (якщо до цього немає протипоказань). Грудне молоко містить біфідус-фактор, що допомагає заселити кишківник корисними бактеріями. Якщо малюкові вже був введений прикорм до лікування антибіотиками, лікарі рекомендують або на період лікування повернутися до грудного вигодовування, або ввести в раціон харчування малюка пробіотики.

Введення Ентерол в раціон матері, а також дітям, що харчуються зі спільного сімейного столу, допоможе ефективніше і за короткий час впоратися з наслідками антибіотикотерапії. Звичні нам препарати при прийомі антибіотиків – пробіотики на основі лакто-і біфідобактерій – скорочують період відновлення мікрофлори лише на 0,5 дня. В той час, як Ентерол починає діяти з першої ж таблетки.

З Ентерол унікальна мікрофлора кишківника відновлюється самостійно в найкоротші терміни. Препарат не просто усуває дисбактеріоз і “заселяє” кишківник корисними бактеріями, а живить слизову і сприяє швидкому зростанню власної мікрофлори. Тобто, Ентерол одночасно бореться і з причиною, і з наслідками.

Як приймати Ентерол дітям

infoЗавжди консультуйтеся з лікарем, підбираючи препарати і дозування. Дозу розраховують залежно від перебігу захворювання.

Новонародженим: не більше 1 пакетика на добу під наглядом лікаря.

Дітям до 6 років: 1 пакетик 1-2 рази на добу.

Дорослим і дітям з 6 років: по 1-2 пакетики 1-2 рази на добу. Дорослим також можна приймати ліки в капсулах.

Препарат слід приймати щоранку натщесерце, змішуючи вміст пакетика з молоком або водою.

Діти можуть вживати з народження.

Після лікування і закінчення прийому препарату Saccharomyces boulardii CNCM I-745 повністю виводяться з калом протягом 3-5 днів.

Ентерол безрецептурний препарат з терміном придатності не більше трьох років, в упаковці по 10 пакетиків. Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.

ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ
ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ
ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ

Ентерол був відкритий французьким мікробіологом Анрі Булардом у 1923 р., коли він перебував у Південно-Східній Азії, саме де він і помітив, що у людей, які пили відвар, виготовлений зі шкірок мангостину та лічі, не було діареї під час спалаху холери.3,18 Вивчивши цці шкірки від відкрив особливий вид мікроорганізмів, які на його честь отримали назву.

Сахароміцети буларді CNCM I-745, а згодом стали відомі під торговою маркою Ентерол.

ЕФЕКТИВНІСТЬ
ЕФЕКТИВНІСТЬ
ЕФЕКТИВНІСТЬ

Для того, щоб пов’язати користь для здоров’я з пробіотиком, найбільш надійним підходом є оцінка клінічних доказів.6

Сахароміцети буларді CNCM I-745 вивчали у більш ніж 100 клінічних випробуваннях,19  і він був першим пробіотичним препаратом проти діареї, який виявили та застосовували в медицині з 1962 року.17,1

Сахароміцети буларді CNCM I-745 за даними мета-аналізахів клінічних досліджень є ефективними як для лікування, так і для профілактики різних шлунково-кишкових захворювань, що спричиняють/призводять до розвитку діареї, у порівнянні з іншими сумішами пробіотичних штамів.21

ОСОБЛИВІСТЬ
ОСОБЛИВІСТЬ
ОСОБЛИВІСТЬ

Сахароміцети буларді CNCM I-745 має ряд особливостей. Він природним чином не є сприйнятливий до антибіотиків і його можна приймати одразу при прийомі антибіотиків,22 може вижити при низькому рівні рН23 та не колонізує кишечник постійно, тобто не порушує мікробіотичний склад.3,22,23

ЯКІСТЬ І СТАНДАРТИ ВИРОБНИЦТВА
ЯКІСТЬ І СТАНДАРТИ ВИРОБНИЦТВА
ЯКІСТЬ І СТАНДАРТИ ВИРОБНИЦТВА

Одним із критеріїв для визначення якості пробіотика є його виробничий процес.25 Крім того, для класифікації як лікарський препарат, пробіотик має відповідати суворим нормам щодо якості, виготовлення, попереднього продажу та безпеки. 25

Ентерол виробляють на півночі Парижа у Франції.26 Лабораторія займає 27 000 м2 , що забезпечує високу якість та послідовність виробництва пробіотика, який експортується в понад 100 країн світу.26,27  Сировина, що використовується, а також упаковка кінцевого продукту, проходить сувору оцінку якості та сам процес виробництва сертифіковано відповідно до вимог належної виробничої практики (Good Manufacturing Practices, GMP) для забезпечення збереження активності та ефективності кінцевого продукту. 26 Результатом цього жорсткого контролю якості та автоматизації стало визнання Ентеролу декількома органами управління охорони здоров’я як лікарського засобу належної якості, включаючи:26

  • Європейське агентство з лікарських засобів (European Medicines Agency), Європа;
  • Національне агентство з безпеки лікарських засобів та медичних препаратів (National Agency for the Safety of Medicines and Health Products), Франція;
  • Регулятивний орган з питань охорони здоров’я Бразилії (Brazilian Health Regulatory Agency), Бразилія;
  • Управління по контролю за харчовими продуктами та лікарськими препаратами Кореї (Korean Food and Drug Administration), Корея;
  • Управління охорони здоров’я Об’єднаних Арабських Еміратів (United Arab Emirates Health Authority).
3. Moré M.I., Swidsinski A. Saccharomyces boulardii CNCM I-745 supports regeneration of the intestinal microbiota after diarrheic dysbiosis – A review. Clinical and Experimental Gastroenterology. 2015; 8: 237–255. doi:10.2147/CEG.S85574.
18. McFarland L.V. Systematic review and meta-analysis of Saccharomyces boulardii in adult patients. World Journal of Gastroenterology. 2010; 16 (18): 2202–2222. doi:10.3748/wjg.v16.i18.2202.
19. Based on PubMed search.
6. Guarner F. et al. Probiotics and prebiotics. World Gastroenterology Organisation Global Guidelines. 2017:1-35. https://www.worldgastroenterology.org/guidelines/global-guidelines/probiotics-and-prebiotics/probiotics-and-prebiotics-english.
17. Joly F. et al. Saccharomyces boulardii CNCM I-745. In: Marteau P., Dore J., eds. Gut Microbiota: A Full-Fledged Organ. Paris: John Libbey Eurotext; 2017: 305–350.
21. McFarland L.V. et al. Strain-specificity and disease-specificity of probiotic efficacy: A systematic review and meta-analysis. Frontiers in Medicine. 2018; 5 (MAY). doi:10.3389/fmed.2018.00124.
22. Neut C. et al. Antibiotic susceptibility of probiotic strains: Is it reasonable to combine probiotics with antibiotics? Medecine et Maladies Infectieuses. 2017; 47 (7): 477–483. doi:10.1016/j.medmal.2017.07.001. 23. Edwards-Ingram L. et al. Genotypic and physiological characterization of Saccharomyces boulardii, the probiotic strain of Saccharomyces cerevisiae. Applied and Environmental Microbiology. 2007; 73 (8): 2458–2467. doi:10.1128/AEM.02201-06
25. Kolacek S. et al. Commercial Probiotic Products: A Call for Improved Quality Control. A Position Paper by the ESPGHAN Working Group for Probiotics and Prebiotics. Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition. 2017;65(1):117-124. doi:10.1097/MPG.0000000000001603.
26. Biocodex internal production data, December 2019.
27. Biocodex internal sales data, December 2019.