Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест
  1. Водно-електролітний дисбаланс — під час запалення слизової оболонки тонкої кишки знижується пропускна властивість ендотелію. Таким чином рідина яка переходить з порожнини кишкового тракту в кров виділяється понаднормово. Через це значна її кількість залишається у кишківнику, крім того, зростає концентрація натрію та хлориду, в результаті чого випорожнення стають рідшими та частішими.
  2. Надлишок жовчних кислот — при хворобі Крона спостерігаються часті діареї, причини яких пов’язані з надмірною продукцією або недостатнім всмоктуванням жовчних кислот. Збільшення концентрації жовчних кислот у кишківнику викликає поклики до дефекації, які також можуть викликати проблеми з нетриманням сечі.
  3. Порушення цілісності кишкової стінки — подібний механізм лежить в основі розвитку хвороби Крона. Практично по всьому шлунково-кишковому тракту розвивається гранулематозне запалення, в результаті чого виникають характерні фізіологічні зміни та клінічні прояви.
  4. Порушення мікрофлори кишківника — під впливом все тих же запальних процесів, які стосуються кишкових бактерій, починає змінюватись склад мікробіоти. Зазвичай відбувається зміна співвідношення умовно-патогенних до симбіотичних представників мікрофлори кишківника в сторону перших, що сприяє дисбактеріозу та надмірному бактеріальному росту патогенів.

Хвороба Крона доволі складно діагностується. Багато інших захворювань шлунково-кишкового тракту, наприклад виразковий коліт, мають подібні ознаки. Саме тому важливо вчасно звернутись до лікаря та не займатись самолікуванням. Це дасть можливість пройти ефективну комплексну терапію.

Основні направлення лікування діареї при хворобі Крона

В першу чергу проводиться консультація з гастроентерологом на предмет застосування медичних засобів. При необхідності можуть бути призначені протидіарейні препарати, глюкокортикоїди, імунодепресанти. 

Також позитивні результати дають пробіотики, наприклад Ентерол®, в склад якого входять запатентовані лікарські дріжджі Saccharomyces boulardii CNCM I-745. За допомогою пробіотичних лікарських препаратів можливо відновити баланс мікрофлори у кишківнику, підвищити імунну відповідь кишківника від впливу патогенів, позбутись симптомів захворювання (запалення слизової, діарея, нудота, блювання).

В лікуванні діареї при хворобі Крона важливе значення має дієтотерапія. Частіше всього при синдромі подразненого кишківника, до якого належить хвороба Крона, не рекомендують вживати наступні продукти:

  • овочі та фрукти з великою кількістю клітковини;
  • жирну, гостру, копчену їжу;
  • цілозернові продукти;
  • квасолю та інші бобові;
  • молочні страви.

Хворим, які страждають на діарею на фоні хвороби Крона, можуть допомогти наступні види дієтотерапії:

  • Середземноморська дієта — це збалансоване харчування, багате на овочі, фрукти та екологічно чисті жири. 
  • FODMаP-дієта — складається з продуктів, що не містять в собі шкідливі цукри та вуглеводи. Призначається на 8 тижнів, після чого поступово вводяться продукти з високим вмістом FODMаP. Якщо при цьому виникає негативна реакція, тоді цей продукт потрібно виключити з раціону на більш тривалий термін.

В цілому лікування хвороби Крона пов’язане з профілактикою рецидивів та пом’якшенням симптомів в період загострення захворювання. Дослухання до лікарських рекомендацій автоматично відзначається покращенням ситуації в плані діарейного синдрому. 

Хвороба Крона небезпечна саме ускладненнями, які при необхідності лікують хірургічним шляхом. Найчастіше використовують методи резекції частини кишківника через перфорацію, стриктуру, непрохідність чи абсцес. Після операції захворювання нерідко рецидивує, тому найчастіше намагаються проводити консервативну терапію.

Повністю одужати при хворобі Крона практично неможливо, тому потрібно налаштовуватись на постійну підтримку організму. Навіть при хорошому самопочутті необхідно застосовувати призначені ліки та відповідну дієтотерапію, регулярно проходити огляди у лікаря.

Автор статті:
Катерина Мусієнко,

медичний консультант компанії «Біокодекс Україна».

Enterol_060 01.06.2023

Джерела

 

Автор: Катерина Мусієнко