Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Продукти, які використовують в детокс-меню

Харчування має великий вплив на людину, тому під час детоксикації організму в першу чергу звертають увагу на цю складову раціону. Здебільшого в детокс-меню використовують овочі та фрукти, оскільки саме їх споживання в достатній кількості дозволяє відчути приплив енергії, відновити сили та поліпшити роботу кишківника. Отже, в першу чергу до щоденного раціону потрібно ввести:

  • Паростки пророслих зернових (пшениці, вівса, сої), насичені мікроелементами та вітамінами.
  • Яблука — цінний фрукт для детокс-терапії, оскільки завдяки пектину та вітаміну Р здійснюється захист клітин від солей важких металів.
  • Буряк — відновлює роботу кишківника внаслідок активізації перистальтики, відновлення мікрофлори кишківника; додатково позитивно впливає на кровотворення завдяки наявності бору, марганцю та заліза у складі.
  • Морська капуста — відома своєю насиченістю йодом, що необхідний для щитоподібної залози та нормальної роботи нервової системи.
  • Цитрусові — мають багато клітковини та вітаміну С (останній вітамін у великій кількості також можна отримати з традиційної українській рослини — шипшини).
  • Капуста різних сортів, особливо броколі, містить клітковину, аскорбінову кислоту та вітаміни групи В.
  • Кавун — чудовий природний діуретик, що дозволяє наситити організм корисною рідиною та посилити активність нирок.
  • Зелень, прянощі та спеції — джерело різних вітамінів, що необхідні всім органам та системам; особливо корисні при детоксі кінза, куркума, кумин, базилік, часник, петрушка, кріп.

При складанні власного детокс-меню обов’язково потрібно враховувати особисту непереносимість продуктів, якщо така є. Адже жодної користі не буде з лікування, коли проявиться алергія чи інша негативна реакція.

Правила застосування програми очищення детокс

Плануючи очищення організму, потрібно дотримуватись певних правил:

  • В першу чергу, поступово збільшують кількість клітковини (цитрусові, зернові, бобові, овочі, фрукти) та води в щоденному раціоні протягом тижня.
  • Далі поступово зменшують кількість небажаних до вживання продуктів (алкоголь, червоне та жирне м’ясо, сіль, цукор, випічку, молочні вироби) протягом тижня.
  • Використовують добавки для очищення та пробіотики за рекомендаціями лікаря.
  • Цілком проходять схему очищення організму протягом трьох тижнів.
  • Поступово виходять з програми детоксу.

Дієту детокс не потрібно проходити з примусу, оскільки таке очищення не дасть бажаних результатів. Все має бути добровільно та з достатнім рівнем осмислення, що це дійсно принесе користь організму.

При деяких хронічних захворюваннях дієта детокс протипоказана, тому обов’язково потрібно перед проходженням такої програми проконсультуватись з лікарем. Також під час детоксикації організму потрібно уважно слідкувати за своїми відчуттями. Якщо виникають незрозумілі реакції чи різко погіршилось самопочуття, варто звернутись по допомогу до спеціаліста, який скоригує чи навіть скасує проходження програми.

Яким чином детоксикація сприяє покращенню самопочуття?

Нам відомо, що у кишківнику проживає до 6 млрд мікроорганізмів. Стреси, споживання різноманітної їжі, фастфуд, безконтрольне споживання антибактеріальних засобів сприяють зниженню як чисельності так і різноманітності мікроорганізмів у кишківнику. Під різноманітністю ми також можемо розуміти, що різновидиди біфідо- і лактобактерій знижуються, а на їх місце приходять більш агресивні штами кишкової палочки т.і. умовно-патогенних бактерій. Поетапна детоксикаційна терапія – це ніщо інше як «підгодовування» біфідобактерій харчовими субстратами, що в свою чергу сприяють відновленню популяції та витісненню патогенів. Скільки часу займає відновлення фізіологічної мікрофлори кишківника до норми? Це нам точно не відомо, але відомо, що протягом поетапної детоксикації, вживання клітковини та штамових пробіотиків із біфідо- чи лактобактеріями, дріжджів – Cахароміцети буларді СNCM I-745 точно сприятиме травленню і природній детоксикації. Отож, використовуємо перевірені дексикаційні схеми, які Вам порадив лікар дієтолог чи гастроентеролог та почуваємось здоровими.

 

Автор статті:
Катерина Мусієнко,

медичний консультант компанії «Біокодекс Україна».

Enterol_058 01.06.2023

 

Джерела

  • Wu J. et al The role of the gut microbiome and its metabolites in metabolic diseases. Protein Cell. 2021 May;12(5):360-373.
  • Klein A. et al. Detox diets for toxin elimination and weight management: a critical review of the evidence. J Hum Nutr Diet. 2015 Dec;28(6):675-86.
  • Zhang J. et al. The Effects of Drug Addiction and Detoxification on the Human Oral Microbiota. Microbiol Spectr. 2023 Feb 1;11(2):e0396122

 

Автор: Катерина Мусієнко