Чи можна приймати Ентерол під час їжі?
Ентерол містить живі дріжджі Сахароміцети буларді, місце дії яких – кишечник. Чим більше часу займе його шлях туди, тим пізніше почнеться його дія. Коли Ентерол приймається одночасно з їжею, він може затриматися в шлунку на 2-4 години. Це залежить від самої їжі: від її обсягу, калорійності та складу. Так, найдовше в шлунку пробуде тверда жирна їжа, тому, заївши Ентерол стейком, ми відкладемо початок його дії мінімум на 4 години [1, 2]. А коли мова йде про гостру діарею, затягувати не хочеться.
При цьому головною проблемою при прийомі разом з їжею є саме швидкість настання ефекту, а не сама дія Ентеролу. Дослідження показало, що на відміну від бактеріальних пробіотиків на виживання Сахароміцетів буларді не впливає час прийому їжі [3].
То як же правильно пити Ентерол: до їжі чи після?
Інструкція препарату дає на це однозначну відповідь – Ентерол пити вранці натщесерце. Це означає приблизно за 30 хв до сніданку. Це забезпечить настання максимально швидкого ефекту, що особливо важливо при кишковому розладі. Прийом препарату під час або після їжі, не зменшить кількість життєздатних сахароміцетів [3], які дійдуть до кишечника, але може відкласти початок дії пробіотика.
Крім часу прийому, важливо і те, чим запивати препарат. Будучи живими мікроорганізмами, сахароміцети погано переносять дуже високу чи низьку температуру. Тут діє той же принцип, що і для дріжджового тіста. Тому поєднувати їх прийом із гарячою (вище 50 ° С) або навпаки дуже холодної їжею і напоями може бути не найкращим рішенням. Оптимальне середовище для них – 20-37 ° С. Саме такої температури повинна бути вода, якою запивають капсули Ентеролу. Порошок треба змішати з водою або молоком кімнатної температури [4].
Так само не варто пити алкоголь під час лікування препаратом. Він не тільки згубно впливає на сахароміцети, але і на інші «корисні» бактерії в кишечнику, що спричинює зміни в мікробіоті кишківника, яку пробіотик намагається відновити [4, 5]. І навпаки, прийом разом з антибіотиками не знижує ефект Ентеролу, оскільки дріжджі мають природну стійкість до них.
З чим можна і не можна поєднувати прийом Ентеролу [4]
Антибіотики | Протигрибкові препарати |
Алкоголь | |
Гарячі напої та їжа | |
Дуже холодні напої та їжа |
Отже, приймаючи рішення, коли пити Ентерол – до прийому їжі або після, пам’ятайте, що тільки при дотриманні рекомендацій виробника, вказаних в інструкції (прийом вранці натще), можна очікувати на надійний та своєчасний результат.
Список джерел:
- How Long Does Food Stay in Your Stomach? Medically reviewed by Saurabh Sethi, M.D., MPH — Written by Jill Seladi-Schulman, PhD on August 10, 2020 https://www.healthline.com/health/how-long-does-it-take-for-your-stomach-to-empty#what-affects-this (пдф)
- Tompkins, T.; Mainville, I.; Arcand, Y. The impact of meals on a probiotic during transit through a model of the human upper gastrointestinal tract. Beneficial Microbes, Volume 2, Number 4, 1 December 2011, pp. 295-303(9)
- Инструкция энтерола
- Alcohol Effects on the Composition of Intestinal Microbiota (пдф)
Enterol 082 12.03.21