Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Скільки потрібно пити Ентерол, щоб він почав діяти?

Для початку варто розібратися, як діє препарат. Ентерол® – пробіотик, який містить живі мікроорганізми виключно певного штаму – Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Ці дріжджі спрямовані не на заселення кишечника, а на відновлення власної унікальної мікрофлори (спільноти наших дружніх мікроорганізмів), яка могла постраждати при прийомі антибіотиків або внаслідок діареї. Сахароміцети CNCM I-745 також мають ряд інших корисних механізмів.

Після прийому Ентеролу у вигляді порошку або капсул сахароміцети швидко накопичуються в товстій кишці в значній кількості, і ця концентрація зберігається протягом доби. Коли людина перестає пити препарат, мікроорганізми повністю виводяться з випорожненнями через 3-5 днів.

Як довго пити Ентерол в залежності від діагнозу?

Швидкість настання ефекту від Сахароміцетів буларді залежить від причини, через яку  їх приймають. Так, якщо Ви п’єте пробіотик для загального зміцнення імунітету або поліпшення здоров’я кишечника, необхідно буде почекати, щоб побачити результат. З іншого боку, якщо використовувати пробіотик для полегшення діареї, ефект буде помітний значно швидше. Таким чином, якщо Ентерол призначений через конкретну медичну проблему, термін прийому визначається діагнозом.

При гострій кишковій інфекції

Спочатку Сахароміцети буларді CNCM I-745 були відкриті близько 100 років тому саме як ліки від гострої діареї. Дослідження показали, що пити Ентерол 3-5 днів достатньо для:

  • зменшення тривалості діареї;
  • скорочення частоти випорожнень;
  • скорочення тривалості блювання;
  • зменшення періоду перебування в лікарні;
  • профілактики нових випадків діареї.

При цьому значне поліпшення симптомів спостерігалося вже на другий день.

Для усунення дисбіозу

Сахароміцети CNCM I-745 створюють в кишківнику сприятливе середовище для корисних бактерій і перешкоджають його заселенню «чужинцями». Тому цей пробіотик ефективно застосовують для відновлення балансу кишкової мікробіоти, яка виникає через діарею або лікування антибіотиками. Курс прийому препарату для усунення дисбіозу становить від 10 до 14 днів.

При хронічній діареї і синдромі подразненого кишечника

Для лікування цих станів Ентерол® призначається на 10-14 днів. Сахароміцети буларді доведено покращують якість життя пацієнтів з синдромом подразненого кишечника (СПК), яких турбують часті та/або несформовані випорожнення.

При лікуванні антибіотиками

Антибіотикотерапія здатна не тільки боротися з інфекцією, а й негативно впливати на наші власні симбіотичні мікроорганізми. Дисбіоз, що виникає через прийом протимікробних препаратів, здатний привести до діареї і навіть такого серйозного наслідку як псевдомембранозний коліт. Для попередження і лікування цих побічних явищ Ентерол необхідно приймати під час всього курсу прийому антибіотиків, починаючи з 1-го дня. Дріжджі, на відміну від бактеріальних пробіотиків, мають природну нечутливість до цих препаратів, тому їх можна пити одночасно.

При діареї мандрівника

Вирушаючи на відпочинок або у відрядження в іншу місцевість, особливо в країни, де погано дотримуються санітарних норм, важливо заздалегідь подбати про профілактику діареї. Для цього за 5 днів до поїздки і під час неї необхідно приймати по одному пакетику або капсулі Ентеролу.

Чи є обмеження по тривалості прийому?

Згідно з інструкцією, цей дріжджовий пробіотик рекомендовано пити не довше, ніж 30 днів. Цей термін обумовлений максимальною тривалістю клінічних досліджень цього препарату.

Таким чином, тривалість застосування Ентеролу залежить в першу чергу від причини його прийому. Якщо при гострій кишковій інфекції це може бути всього 3 дні, то в разі профілактичного використання термін може бути істотно довшим. При цьому тривалість лікування препаратом не повинна перевищувати 1 місяць.

Список літератури

  1. Научне досьє
  2. Інструкція препарату Ентерол®
  3. How Long Does It Take for Probiotics to Work?Medically reviewed by Jillian Kubala, MS, RD— Written by Malini Ghoshal, RPh, MS on January 14, 2020
  4. Choi CH, Jo SY, Park HJ, Chang SK, Byeon JS, Myung SJ. A randomized, double-blind, placebo-controlled multicenter trial of saccharomyces boulardii in irritable bowel syndrome: effect on quality of life. J Clin Gastroenterol. 2011 Sep;45(8):679-83. doi: 10.1097/MCG.0b013e318204593e. Erratum in: J Clin Gastroenterol. 2011 Oct;45(9):838. PMID: 21301358.
  5. Role of Probiotics in Human Gut Microbiome-Associated Diseases. Seon-Kyun Kim 1, Robin B. Guevarra 2, You-Tae Kim 1, Joongi Kwon 1, Hyeri Kim 2, Jae Hyoung Cho 2, Hyeun Bum Kim 2* and Ju-Hoon Lee 1*J. Microbiol. Biotechnol. 2019; 29(9): 1335-1340. https://doi.org/10.4014/jmb.1906.06064

Enterol 120 07.06.21