Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Харчова цінність лимонної води

Точна кількість поживних речовин в склянці води з лимоном залежить від величини фрукта, його сорту та рівня стиглості. В середньому в одному лимоні зі шкіркою вагою близько 50 грамів міститься:

 • жир (до 1 г);
 • білок (до 1 г);
 • вуглеводи (6 г);
 • клітковина (до 2 г);
 • калій (до 50 мг);
 • вітамін С (18,6 мг);
 • вітамін В5 (0,06 мг);
 • фолієва кислота (9,6 мг);
 • вітамін В1 й В2 (по 0,01 мг);

Поживна цінність —  до 11 ккал.

Чиста вода сама по собі не містить поживних речовин, тому її калорійність практично нульова. Вода потрібна як розчинник для зменшення терпкості та кислоти лимонного соку. Часом, щоб покращити смак напою, під час приготування додають мед, трави, спеції.

Один вичавлений лимон може забезпечити близько 20% добової потреби в аскорбіновій кислоті. Цей вітамін є потужним антиоксидантом, але не тільки завдяки його наявності вода з лимоном користь організму приносить. Є й інші не менш важливі властивості.

Користь води з лимоном

Вода вкрай потрібна організму, при її недостатності може виникнути зневоднення, запаморочення, уповільнене травлення, погіршення загального самопочуття.

За даними USDA чоловіки старше 19 років повинні щодня випивати близько 3,7 літра, з яких 3 літри мають бути у вигляді різних напоїв. Для жінок старше 19 років подібні показники становлять 2,7 і 2,2 літра відповідно.

Просту воду часом складно пити, тому додають лимонний сік, щоб відновити кількість рідини у потрібному об’ємі й при цьому не додати зайвих калорій. Для тих, хто стежить за своєю вагою, це дуже важливо.

Правдиві переваги вживання води з лимоном:

 • Використання всіх властивостей антиоксидантів та флавоноїдів, які у значній кількості містяться в лимонах. Ці речовини зменшують пошкодження клітин вільними радикалами, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, ожиріння та онкології. Флавоноїди сповільнюють запальні процеси, тоді як антиоксиданти покращують імунітет, метаболічні процеси, пришвидшують загоєння ран.
 • Допомога у лікуванні каменів в нирках, особливо якщо вони складаються з оксалатів. В таких випадках, як доведено деякими дослідженнями, досить ефективними є цитрати, які у великій кількості знаходяться в лимонах. Підвищення цитрату в сечі дозволяє запобігти сечокам’яній хворобі та покращити самопочуття при її наявності.

Сумнівна користь води з лимоном зранку натщесерце, оскільки у людей з захворюваннями шлунка це може викликати загострення запального процесу. Зокрема з обережністю потрібно вживати лимонну воду при панкреатиті, гастриті, частих стоматологічних проблемах. Водночас лимонний сік здатен сприяти секреції жовчі та виведенню через печінку деяких препаратів, що потрібно враховувати при відповідному лікуванні.

Міфи, пов’язані з лимонною водою

 • Проводить детоксикацію та очищення — на сьогодні відсутні дослідження, які б вказували на більшу ефективність води з лимоном в плані детоксикації організму відносно інших напоїв.
 • Підвищує IQ — вода, з лимоном чи без, дійсно покращує увагу на концентрацію, але в цілому відсутні будь-які докази, які б вказували на покращення інтелекту при вживанні лимонної води.
 • Хороший сечогінний засіб — вживання будь-якої рідини, а також м’ясних та молочних продуктів, стимулює сечовиділення, тому в цьому випадку вода з лимоном не є чимось унікальним.
 • Допомагає у боротьбі з раком — доволі часто можна зустріти подібне твердження, але американський Інститут з дослідження раку це аж ніяк не підтверджує.

Загалом вода з лимоном доволі корисна для здоров’я, але вона може принести як користь, так і шкоду ШКТ. Якщо виникають певні сумніви, краще додатково проконсультуватись у сімейного лікаря, що дозволить запобігти небажаним наслідкам.

Автор статті:
Катерина Мусієнко,

медичний консультант компанії «Біокодекс Україна».

Enterol_074 01.08.2023

Джерела:

 1. Water: An Important Part of a Healthy Winter Diet 
 2. Food-drug interactions precipitated by fruit juices other than grapefruit juice: An update review 
 3. The Alkaline Diet: Another Cancer and Diet Claim 
 4. Що буде, якщо пити воду з лимоном вранці: будьте обережнішими  
 5. Ось що відбувається з організмом, коли ви щодня п’єте воду з лимоном 
 6. Benefits of drinking lemon water 
 7. What Are the Health Benefits of Lemon Water? 

 

Автор: Катерина Мусієнко