Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Голодування при кишкових розладах

Дані досліджень говорять про те, що прийом їжі треба відновити якомога раніше [1. Стор 143, пункт 9.2.1]. З їжею ми отримуємо необхідні солі і воду, які організм втрачає разом з блювотою і проносом. Але є одна умова – необхідно спочатку налагодити активне відпаювання. Саме відновлення рідини є ключовим моментом в лікуванні кишкової інфекції.

Пити треба починати відразу ж. Лікар може призначити спеціальні сольові розчини, які продаються в аптеках. Їх можна чергувати з водою, чаєм, компотом або відваром із сухофруктів. Від солодких напоїв (соки, кола) бажано тимчасово відмовитися, оскільки вони можуть посилити пронос [2]. Все це не тільки відновить втрати рідини, але і поліпшить самопочуття і зменшить нудоту. Якщо нудота не дає пити, можна прийняти протиблювотний засіб, проте варто попередньо проконсультуватись з лікарем [1. Стор 144, пункт 9.3.1].

Їсти можна відразу після того, як пройшла нудота і людина почала активно пити. Звичайно, спочатку мова не йде ні про що про жирне або смажене. Так само варто уникати важких для травлення продуктів, таких як бобові, горіхи і листова зелень [2].

З яких продуктів почати?

Великою популярністю користується дієта з високим вмістом легкозасвоюваних вуглеводів, в яку входять тости або сухарі з білого хліба, яблучне пюре, ягідний кисіль, банани, рис і вівсяна каша на воді. Ці продукти легко переварити, і вони дають достатню кількість енергії, яка необхідна організму для відновлення.

Цієї дієти можна дотримуватися в перші день-два гострої діареї і поступово повертатися до звичного харчування.

Продукти, які можуть допомогти та нашкодити при розладі кишечника [2]

Тости з білого хлібаЖирні та смажені страви
БананиГостре
Яблучне пюреСирі зелені овочі: капуста та листова зелень
Печена картопляБобові, горіхи
Рис, вівсяна кашаЦукерки та солодка випічка
Ягідний кисільСолодкі газовані напої та соки
ЙогуртЦільне молоко

У будь-якому випадку не варто себе надмірно обмежувати. Якщо Вам хочеться чогось не з забороненого списку, Ви можете сміливо це з’їсти. Організм сам інтуїтивно відчуває, що йому буде корисно, а від чого поки краще утриматися.

Крім адекватного пиття і правильної дієти, при розладі кишківника не варто забувати про Ентерол – ще один доведено ефективний засіб в боротьбі з кишковою інфекцією [1]. Він допомагає скоротити частоту і тривалість діареї та відновити мікрофлору, що завжди страждає при розладі кишечника. При цьому, Ентерол треба приймати натщесерце, тому Ви можете почати лікування ще до того, як зможете повноцінно харчуватися.

Отже, підсумуємо: при кишковому розладі завдання номер один – відновити втрачену воду і солі за допомогою спеціальних розчинів. Одразу після цього можна починати їсти. Надайте перевагу легким і простим для перетравлення продуктам. Утримуватись від їжі не найкраще рішення.

Для того щоб зменшити симптоми і тривалість діареї, приймайте Ентерол. Препарат треба пити на голодний шлунок відразу після появи симптомів.

Джерела:

  1. European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition/European Society for Pediatric Infectious Diseases Evidence-Based Guidelines for the Management of Acute Gastroenteritis in Children in Europe: Update 2014 (пдф)
  2. What to Eat (or Not) When Your Stomach HurtsReviewed by Brunilda Nazario, MDon October 14, 2020 https://www.webmd.com/digestive-disorders/ss/slideshow-food-stomach-upset?ecd=soc_tw_180709_cons_ss_upsetstomachfood&linkId=100000002918537
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4542552/ Saccharomyces boulardii CNCM I-745 supports regeneration of the intestinal microbiota after diarrheic dysbiosis – a review