Знайти Ентерол ІМУНО
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Причини застуд

При застуді у більшості випадків активуються всі імунні процеси для боротьби проти недугу. Але все має свій запас міцності. Що більша сила інфекції, то більше імунних компонентів буде задіяно для її знешкодження. Отже, для профілактики ускладнень і для проходження так званого «коридору захворювання» необхідно мати резерви імунної системи. Тому вживання вітамінів, молочної і молочно-кислої продукції взаємопов’язані і асоціюються із належною імунною відповіддю на захворювання.

Уявімо, що респіраторний вірус потрапив на слизову. Йому необхідно втрутитись у діяльність організму. Якщо товщина слизу на слизовій відповідає фізіологічній нормі, то різноманітні охоронці (імуноглобуліни, Т-лімфоцити тощо) встигають схопити частину вірусів і знешкодити. У протилежному випадку, коли слизова надмірно суха при палінні, опіках та виразкових ураженнях (в тому числі слизової кишківника), захисні властивості слизу і слизової оболонки зменшуються. Це спрощує потрапляння вірусу в організм людини.

Після проникнення вірусу у слизову (у ротоглотці, кишківнику тощо) подальше пошкодження самої слизової неминуче: слизова заповнюється різноманітною патогенною бактеріальною флорою. Не всі патогенні культури мікробіоти кишківника є загрозливими. Але пригнічення імунної відповіді на інфекцію сприятиме її багаточисельному розмноженню і погіршенню симптоматики.

За таких обставин лікарі приймають рішення про лікування бактеріальної інфекції антибіотиками. Антибіотики – це панацея минулого сторіччя, а сьогодні – проблема із багатогранними наслідками. Справа в тому, що навіть застосування простих напівсинтетичних пеніцилінів сприяє винищенню грамнегативних лакто- і біфідобактерій. Ці бактерії сприяють травленню та кишковому імунітету.

Профілактичні заходи

Більше сотні рандомізованих клінічних досліджень містять інформацію стосовно різноманітності мікрофлори, впливу антибіотиків на неї та періоду відновлення після «тяжкої артилерії». Здебільшого відновлення мікробіоти до нормального рівня відбувається від декількох тижнів до півроку і більше. Це залежить від курсу антибіотиків, спектра дії антибіотику та характеру харчування (вживання коротко-ланцюгових жирних кислот, клітковини та м’ясо-молочних продуктів).

Тут стають у нагоді пробіотики – біологічно-активні штами мікроорганізмів, які сприяють відновленню моноштамової популяції мікробіоти та налагоджують травлення. Біфідо- і лактобактерії дуже чутливі до будь-яких подразників. Їхній чисельний склад буде змінюватись протягом тижнів і навіть місяців після змін характеру харчування та застосування антибіотиків.

Близько ста років тому Анрі Булардом було відкрито унікальний штам дріжджів  – Сахароміцети, які отримали назву виду на честь винахідника. Сахароміцети мають унікальні механізми дії на слизову та відновлення мікробіоти, працюючи як демпфер: заполоняє біологічну нішу, яка утворилась внаслідок дії антибіотиків. Таким чином сахароміцети перешкоджають її заповненню патогенами.

Сахароміцети буларді виробляють амінопептидні ферменти, які розчиняють токсини патогенів, таким чином знешкоджуючи їх.

За останніми тенденціями гастроентерологів додавання цинку у схеми лікування гастрозахворювань сприяє формуванню імунної відповіді та протекції енетероцитів – клітин кишківника. А додаткове джерело вітаміну С³ сприятиме ефективному одужанню за рахунок протизапального ефекту.

Остання новинка серед пробіотичних препаратів – Ентерол Імуно.¹ Його використовують для сумісного застосування з антибіотиками та при вірусній інфекції. Цей препарат містить вищеописані Saccharomyces boulardii CNCM I-745, цинк², вітаміни С³ і D3⁴. Все, що необхідно для імунної підтримки при застуді, вірусному чи бактеріальному захворюванні, міститься в одній лікарській формі для дорослих – капсулі Ентеролу Імуно.¹

  

Автор статті:
Катерина Мусієнко,

медичний консультант компанії «Біокодекс Україна».

Enterol_006 01.02.2023

 

Джерела:

1 Інформація про дієтичну добавку Ентерол® Імуно капсули, звіт № 243 від 07.10.2021 ПНДМП «Центр профілактичної і клінічної токсикології» до протоколу випробувань № 1514/1 від 07.10.2021 р.

2 Plum, L. et al. The Essential Toxin: Impact of Zinc on Human Health. Int. J. Environ. Res. Public Health 2010, 7, 1342-1365.

3 Greenstein R. et al. Vitamins A & D inhibit the growth of mycobacteria in radiometric culture. PLoS ONE. (2012) 7: e29631.

4 Yamamoto E. et al. Immunological effects of vitamin D and their relations to autoimmunity. J Autoimmun. (2019) 100: 7–16.