Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Факти на користь прийому пробіотиків при антибіотикотерапії

Існують чіткі аргументи на користь подібної комбінації, які неодноразово було доведено в різних дослідженнях:

 1. Зменшують ризик розвитку дисбактеріозу. Під час прийому антибіотика ймовірність порушення мікрофлори кишківника досить висока, тому хворим на грип додатково доводиться страждати від проявів дисбіозу (болю в животі, метеоризму, зниження апетиту тощо).
 2. Пригнічують хвороботворні бактерії. У цьому плані пробіотики підсилюють протимікробні засоби, особливо у випадках правильного підбору препаратів.
 3. Корисні бактерії синтезують потрібні організму речовини. Мова йде про вітаміни К, В12, фолієву кислоту та моносахариди, які пробіотичні мікроорганізми синтезують з полісахаридів.
 4. Допомагають у виведенні токсинів. Під час будь-якого інфекційного захворювання патогенна флора продукує токсичні речовини, які можуть не тільки порушувати травлення, а й викликати дисфункцію різних відділів нервової системи.

Пробіотичні засоби можуть бути багатокомпонентними і монокомпонентними. Який краще в конкретній ситуації, зможе сказати тільки лікар, тому в першу чергу необхідно отримати відповідну консультацію у фахівця. Це також пов’язане з тим, що на фармацевтичному ринку України присутньо багато різновидів пробіотиків, але не кожен із них є лікарським засобом. За статистикою, пробіотичні лікарські засоби складають лише до 5% всього асортименту пробіотиків, а із них ще і не всі рекомендовані до вживання з антибіотиком чи противірусними препаратами.

Правила прийому пробіотика при антибіотикотерапії

Пробіотичні засоби відомі своїми захисними властивостями відносно кишкової мікрофлори. Адже у кишківнику розміщена імунна система, тому будь-які зміни складу мікроорганізмів у кишківнику сприятимуть імунітету. Для досягнення максимальної ефективності від лікування пробіотиками потрібно дотримуватись певних правил:

 1. Не займатись самолікуванням, оскільки інфекція може бути не чутлива до самовільно прийнятих антибіотиків, і це призведе до резистентності патогенної флори. З пробіотиками ситуація дещо краще, але перед їх застосуванням також потрібно проконсультуватись з лікарем.
 2. Проходити повний курс антибіотикотерапії та пробіотиків. Важливо регулярно приймати призначені препарати, оскільки в організмі корисні бактерії, як і концентрація протимікробного засобу, повинна знаходитись в певній кількості, тільки тоді вдасться досягти потрібного ефекту.
 3. Пробіотики, у складі яких містяться лакто- та біфідобактерії, потрібно приймати після антибіотиків. Такі обмеження як застосування протягом двох годин після вживання системного антибіотику недоцільні, адже антибіотик по замовчуванню пригнічує пробіотичні бактерії.
 4. Препарат Ентерол® можна приймати разом з антибіотиком, адже дріжджі, які входять до складу лікувального засобу, не чутливі до антибіотика. Це спрощує процес лікування та одночасний прийом з антибіотиком для відновлення власної мікрофлори у кишківнику.
 5. Останнє оновлення серед пробіотиків – Ентерол®Імуно – чотирьох компонентний препарат (не є лікарським засобом) містить додаткові джерела вітаміну С та Д3, також цинку для зміцнення імунітету. Ентерол®Імуно зазвичай рекомендовано у якості профілактики ускладнень після антибіотико-терапії (дибіозу та його проявів – діарея, біль у животі т.і.)

Пробіотики в капсулах достатньо запити звичайною водою. Якщо препарат у формі порошку, тоді вміст пакета розводять у теплій воді й одразу застосовують.

Варто пам’ятати про профілактику застуди та грипу!

КОРИСНО ДОТРИМУВАТИСЬ НАСТУПНИХ ПОРАД:

 • Менше часу проводити в місцях скупчення людей, а при необхідності — одягати маску.
 • Частіше мити руки та не торкатись ними обличчя, носа, очей.
 • Пити достатньо рідини, бажано звичайної чистої води.
 • Одягатись тепло та правильно харчуватись.

 • Підтримувати фізичну активність.
 • Повноцінно спати.Застуді найкраще запобігти, але якщо вже виникли ускладнення й потрібно приймати антибіотики, варто подбати про кишкову мікрофлору й налагодити її захист від можливого негативного впливу. У цьому допомагає пробіотик Ентерол® — найкращий помічник при антибіотикотерапії.

Автор статті:
Катерина Мусієнко,медичний консультант компанії «Біокодекс Україна».Enterol_081 02.10.2023

Джерела для написання статті:

  1. Грип 
  2. Про це треба знати: антибіотики, пробіотики, пребіотики 
  3. TAKE PROBIOTICS ALONGSIDE YOUR PRESCRIBED ANTIBIOTICS TO REDUCE DAMAGE TO YOUR GUT MICROBIOME, SAYS THE FIRST REVIEW OF THE DATA 
  4. Should You Take Probiotics While on Antibiotics? 
  5. Як приймати Ентерол з курсом антибіотиків 
Автор: Катерина Мусієнко