Чому це ще важливо?
Наприклад, тривалий кашель найчастіше є симптомом вірусної респіраторної інфекції, яка ніколи не потребує антибіотикотерапії, а тривалість кашлю часто визначається особливістю відновлення слизової дихальних шляхів після перенесеної хвороби, сухим повітрям, перепадами температур та наявністю подразнюючих речовин (полютантів) в середовищі, що дуже характерно для міста зокрема. Проте кашель переважно лякає батьків, особливо, якщо він триває кілька тижнів. Тому пацієнти часто самостійно без огляду та рекомендації лікаря могли приймати антибіотик. Очевидно, що користі ніякої, але шкода є. Антибіотик впливає не тільки на патогенні мікроорганізми, але й на власну корисну мікрофлору кишечника. Відновити її потім непросто, процес може затягнутись, натомість маємо порушення складу та функції мікрофлори: біль в животі, здуття, чергування діареї та закрепів.
Що робити?
По-перше, приймати антибіотик суворо за призначенням лікаря, чітко дотримуючись схеми та тривалості лікування.
По-друге, якщо все ж антибіотик дійсно потрібен, подбайте за підтримку для своєї мікрофлори одразу. На сьогодні пробіотичні препарати можна приймати паралельно з антибіотиком, щоб одразу забезпечити захист та підтримку власній мікрофлорі. Очевидно, що застосування в даному випадку препарату, який виступає в ролі «кишкового антисептика», є недоречним та може тільки погіршити ситуацію, знищуючи власну мікрофлору. Тут важливо правильно підібрати пробіотичний препарат, бажано, такий, який має різні механізми підтримуючого впливу. Зокрема, штам Saccharomyces boulardii CNCM I-745, який входить до складу Ентерол Імуно, дозволяє створити сприятливе для власної мікрофлори середовище, підтримує слизову кишечника та нормалізує синтез необхідних для засвоєння речовин ферментів, а також має антимікробну дію на патогенні мікроорганізми. Таким чином, можна забезпечити підтримку та нормальне функціонування власної кишкової мікрофлори у випадку прийому антибіотиків.
Автор статті:
Катерина Мусієнко,
медичний консультант компанії «Біокодекс Україна».
Enterol_039 02.05.2023
Джерела
- Guo Q. et al. Probiotics for the prevention of pediatric antibiotic-associated diarrhea. Cochrane Database Syst Rev. 2019 Apr 30;4(4):CD004827.
- Lukasik J. et al. Multispecies Probiotic for the Prevention of Antibiotic-Associated Diarrhea in Children: A Randomized Clinical Trial. JAMA Pediatr. 2022 Sep 1;176(9):860-866.