Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Як протікає хвороба

Часто ентерит називають хворобою брудних рук – в першу чергу, це бактеріальна інфекція. Саме захворювання триває недовго, протікає дуже стрімко, і у виняткових випадках призводить до кровотеч стінки кишківника, що згодом може призвести до перитоніту.

Ентерит вторинний, який пов’язаний з іншими патологіями шлунково-кишкового тракту, або хронічний, довга з частими болючими загостреннями хвороба. Хвилеподібний та періодичний прояв хвороби ускладнює діагностику через змазані симптоми, а в результаті страждає весь організм. Найчастіше ентерит виникає після довгого лікування антибіотиками або препаратами антибактеріального характеру і посилюється зловживанням алкоголю.

Діагностика та лікування

У дітей ентерит складно діагностувати. Щоб не втрачати дорогоцінний час, придивіться до симптомів: нудота, діарея, здуття живота, біль вгорі живота, білий наліт на язику і блювота. Також підвищується температура, пропадає апетит. Скільки має тривати лікування в кожному конкретному випадку повинен визначити тільки лікар. Також він визначає, якими препаратами лікувати хворобу. У будь-якому випадку вкрай важливо усунути діарею, тому що саме вона зневоднює організм і провокує такі симптоми, як зниження тиску, атрофію м’язів і порушення білкового обміну, а також судинний колапс – різке зниження артеріального тиску і судоми кінцівок. При діареї застосовують засоби, які нормалізують мікрофлору кишечника, наприклад Ентерол, французький пробіотик, який усуває причину дисбактеріозу, “заселяє” кишечник корисними бактеріями, живить слизову і тим самим сприяє швидкому зростанню власної мікрофлори.

Симптоми хронічного ентериту обширні і впливають та уражають весь організм. Скільки триватиме лікування, визначає лікар-гастроентеролог в індивідуальному порядку. Але лікування не буде ефективним, якщо не дотримуватися відповідної дієти. Дієта має бути збалансованою і щоб організм повноцінно отримував всі необхідні вітаміни та мікроелементи, також важливо дотримуватися питного режиму. Також важливо включати пробіотики в раціон, вони допоможуть швидше відновитися і налагодити роботу кишківника.

Синдром подразненого кишківника