Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Безпека Під Час Вагітності

Наразі  не зареєстровано жодного випадку вродженої патології у дітей, спричиненої прийомом Ентеролу під час вагітності. Однак ці дані отримані лише в результаті спостереження за вагітними жінками та їх недостатньо для остаточного висновка про безпеку препарату.

Вчені сходяться в тому, що пробіотики в цілому не можуть нашкодити дитині або майбутній матері, оскільки діють місцево в кишечнику і не потрапляють в кровотік при їх правильному використанні. Теоретично, єдиною загрозою може бути викликана ними інфекція. Сахароміцети буларді, що входять до складу Ентеролу, не всмоктуються в кишківнику, не потрапляють в кров, і тому ніяк не можуть проникнути через плаценту і напряму вплинути на плід. Ризик такого розвитку подій є лише при серйозних порушеннях у роботі імунної системи, при яких Ентерол протипоказаний. Також необхідно розуміти, що ми щодня «приймаємо» пробіотики разом з ферментованої їжею, наприклад, йогуртом і квашеною капустою.

Проте, перед прийняттям рішення про безпеку будь-якого препарату для вагітних вивчають його вплив на плід і перебіг вагітності як в експериментах на тваринах, так і в контрольованих клінічних дослідженнях за участю жінок. Поки такі випробування Сахароміцетів буларді не проводилися.

Інформація щодо застосування Ентеролу при вагітності на ранніх термінах також відсутня. Хоча дослідження прийому інших пробіотиків в першому триместрі не виявили підвищеного ризику вад розвитку.

Таким чином, вагітність не є абсолютним протипоказанням для прийому Ентеролу, але через нестачу даних бажано утриматися від його застосування в цей період. Лікар може прийняти рішення все ж призначити препарат після ретельного зважування користі і потенційних ризиків.

Список літератури:

  1. Microbial Changes during Pregnancy, Birth, and Infancy (pdf)
  2. Moré MI, Swidsinski A. Saccharomyces boulardii CNCM I-745 supports regeneration of the intestinal microbiota after diarrheic dysbiosis – a review. Clin Exp Gastroenterol. 2015;8:237-255. Published 2015 Aug 14. doi:10.2147/CEG.S85574
  3. инструкция энтерола
  4. Are probiotics safe for use during pregnancy and lactation? (pdf)

Enterol 083 12.03.21

Автор: Потєхіна Тетяна Олександрівна