Знайти Ентерол
в найближчій аптеці
Перевірте себе через тестування
Пройти тест

Причини дисбактеріозу

причини дисбактеріозу

Симптоми дисбактеріозу

Дисбактеріоз мікрофлори кишківника насамперед проявляється повторюваними болями в животі (часто в області пупка), супроводжується проносом або закрепами, а також втратою апетиту. Однак є й інші симптоми, які свідчать про необхідність відновлення мікрофлори. Зверніться до лікаря, якщо ви спостерігаєте у себе:

  • прояви нетипової алергії
  • ознаки інтоксикації (підвищення температури, ацетон в крові)
  • часті метеоризми, здуття або часте бурчання в животі

Часто на дисбактеріоз страждають немовлята. У зоні ризику знаходяться діти, що з’явилися на світ до 37 тижня, кишкова мікрофлора яких відрізняється низькою різноманітністю. Це може спричинити подальший розвиток інфекцій, і навіть таких серйозних, як некротизуючий ентероколіт. Також відмова від грудного вигодовування і раннє переведення на штучне харчування може спричинити порушення мікрофлори організму, адже саме з молоком матері в організм дитини заселяються корисні бактерії, які формують імунітет.

Зверніться до лікаря, якщо бачите симптоми дисбактеріозу у дитини:

симтомов дисбактеріозу у дітей

Гастроентеролог обов’язково візьме аналіз калу на дисбактеріоз і виходячи з результатів зможе призначити ліки та розписати дієту. Найперше – це обмежити продукти харчування, що підсилюють процеси бродіння і перистальтику кишківника (продукти, багаті рослинними волокнами, органічними кислотами).

Лікування дисбактеріозу

дисбактеріоз і діарея, запор, метеоризм

Зазвичай лікар крім списку продуктів, рекомендує прийом пробіотиків для швидкого відновлення мікрофлори. Добавки, що містять пробіотики, поділяють на типи в залежності від штамів – Сахароміцети (Saccharomyces), лактобактерії (Lactobacillus) і Біфідобактерії (Bifidobacterium). Правильно підібраний пробіотик дозволяє досягти швидких результатів в лікуванні і профілактиці дисбактеріозу в дорослих і у дітей.

Сахаромицеты, лактобактерии и Бифидобактерии

Як вибрати пробиотик для мікрофлори кишечника

Вибираючи певний штам «корисного» пробіотика послуговуйтесь такими рекомендаціями:

  • при бактеріальних інфекціях шлунково-кишкового тракту краще зупинитися на пробіотичних добавках, які містять комплекс біфідобактерій і сахароміцети буларді;
  • лікуючи вірусну кишкову інфекцію частіше призначають штами лактобактерій і препарати, що містять сахароміцети буларді;
  • для врегулювання дисбактеріозу та задля уникнення ускладнень рекомендовано комбінацію всіх трьох типів пробіотичних добавок.

Також рекомендується комбінувати в харчуванні «живі бактерії» зі спеціальними добавками (див. статтю)